KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7607102
nr 760 7102
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), Bretagne, signerad. motivets mått: 36x63
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
13.100 kr
måndag 28 maj 2012
11.000 kr
13.000 kr
- Klassiska
Anna Palm de Rosa
Läs mer om Anna Palm de Rosa